show sidebar & content

SOCHY V ZAHRADĚ II., Kroměříž 6.8. – 30.9. 2011

06 Srp 2011 / 0 Comments / in

vernisáž: sobota 6. srpna 18:00 – 24:00, Květná zahrada

Kroměříž, Květná a Podzámecká zahrada

plakat sochy v zahrade II. - APOKASymbiosa (soužití) jest název A. de Barym (1879) zavedený pro některé vzájemné vztahy ústrojencův, zvláště co poznána povaha lišejníků jakožto bytostí dvojitých (t. j. houby mající v pletivu svém řasy).V širším smyslu shledány pak i v říši živočišné podobné poměry, kde dva jedinci bývají na se odkázáni svým živobytím, poskytujíce si vzájemné výhody a tvoříce t. zv. fysiologickou jednotku, na rozdíl od cizopasnictví, kde jeden nebo druhý jedinec při tom trpí, až zakrňuje neb hyne. (…) ač v mnohých případech nesnadno jest rozhodnouti, kdo z obou jedinců má větší výhody ze soužití a kde vězí prvý popud k podobným činům, jež pak dědičně se ustalují u jednotlivých druhů navzájem.
Ottův slovník naučný, XXIV. Díl, str. 481

Občanské sdružení GET ART! ve spolupráci s Arcibiskupským zámkem a městem Kroměříž Vás srdečně zve na výstavu soch v Květné a Podzámecké zahradě.
Vstupujeme podruhé do stejné zahrady, rok se s rokem sešel, stromy v zahradě, my i Vy jsme povyrostli. Nabrali jsme z půdy novou sílu, ze vzduchu lapili nový dech a přinesli nové umění. Tentokrát se sochami zaplní zahrada Květná i Podzámecká. A stejně jako ony jsou každá jiná, tak i naše sochy sbírají možnosti vyjádření se z různých kořenů. Jednou vyrostou jako čistě realistické, jindy větve směřují k abstrakci, jsou klasické i moderní. Jen pro Vás v zahradách vyrostou a stejně jako stromy v nich budou každá svá. Společnými silami pak vytvoří novou neživou zahradu, symbioticky propojenou se zahradou původní. Přijďte povyrůst.

Vystavují: Jan Boháč, Miloslav Fekar, Jakub Flejšar, David Helán, Tomáš Hlavenka, Dušan Homoliak, David Hřivňacký, Pavla Kačírková, Irena Kárníková, Petr Kincl, Jiří Kovařík, Tomáš Křivý, Martin Pertl, Veronika Psotková, Petr Stibral, Michal Trpák, Kateřina Venclíková, Lenka Votavová

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>